Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn

329kr / 230kr

Cropped langærmet trøje.

Valgt farve: Mørkegrøn
Fås i disse farver
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Define Seamless LS Crop Top Black/Black
Define Seamless LS Crop Top Coral
Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top White Wmn
Vælg størrelse
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
40
S XS M XL
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
299kr (499kr)
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse XS på.

    En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.


    - God åndbarhed
    - ICIW-logo
    - Firevejsstretch

    Findes i flere farver. Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.
    Specifikationer
      Farve: Mørkegrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 11236-051
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.


      - God åndbarhed
      - ICIW-logo
      - Firevejsstretch

      Findes i flere farver. Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.
      Specifikationer
        Farve: Mørkegrøn
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 11236-051
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      40
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      40
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      40
      XS M XL L S
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      230kr (329kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      20
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      359kr (449kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      20
      S XS L XL XXL
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      279kr (349kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      20
      XL XXL XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      439kr (549kr)
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      30
      XS L
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      209kr (299kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      299kr (499kr)

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      40
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      40
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      40
      XS M XL L S
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      209kr (349kr)
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      230kr (329kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      20
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      359kr (449kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      20
      S XS L XL XXL
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      279kr (349kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      20
      XL XXL XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      439kr (549kr)
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      30
      XS L
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      209kr (299kr)
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      299kr (499kr)

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      299kr (499kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      324kr (499kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      159kr (399kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      209kr (299kr)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      230kr (329kr)
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      40
      L S XS M XL
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      197kr (329kr)
      Define Seamless Sports Bra White
      40
      S XS M XL L
      Define Seamless Sports Bra White
      179kr (299kr)
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      20
      S XS L XL XXL
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      279kr (349kr)

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      40
      S XS M XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      299kr (499kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      35
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      324kr (499kr)
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      60
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      159kr (399kr)
      Define Seamless Sports Bra Black
      30
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      209kr (299kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom