Define Seamless LS Crop Top Coral

329kr

Cropped langærmet trøje.

Valgt farve: Lys rød
Fås i disse farver
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Define Seamless LS Crop Top Black/Black
Define Seamless LS Crop Top Coral
Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top White Wmn
Vælg størrelse
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Nyhed!
Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
L S XS M XL XXL
Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
399kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse XS på.

    En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

    - God åndbarhed
    - ICIW-logo
    - Firevejsstretch
    - 92% Nylon, 8% Spandex
    Specifikationer
      Farve: Lys rød
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Varenr: 13078-111
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

      Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

      - God åndbarhed
      - ICIW-logo
      - Firevejsstretch
      - 92% Nylon, 8% Spandex
      Specifikationer
        Farve: Lys rød
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Varenr: 13078-111
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Cropped 1/4 zip Coral
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Coral
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Coral
      XXL L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Coral
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Coral
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Coral
      499kr

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Cropped 1/4 zip Coral
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Coral
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Coral
      XXL L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Coral
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Coral
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Coral
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Coral
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Coral
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Coral
      499kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Coral
      399kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      XS M XL L S
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      329kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Coral
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Sports Bra Coral
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America