&noscript=1" /> Define Ribbed Sports Bra Dark Sand | Køb træningstøj på ICIW.dk

ICIW Familien ser godt ud!

Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand

Sport-bh i ribbet sømløs materiale. Let støtte.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

    - 4-vejs strækmateriale med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - Strækbart og holdbart materiale
    - ICIW-logo
    - SWEATTECH™
    - Udtageligt fyld
    - Lav støtte

    Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Brun
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 11367-156
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dark Sand Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dark Sand Wmn
    449kr
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    549kr

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    55
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    249kr (549kr)
    Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
    329kr
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
    449kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    L M
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    329kr

    Andre har også købt

    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    549kr
    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    499kr
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dark Sand Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dark Sand Wmn
    449kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    299kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America