Define Seamless LS Crop Top Black Wmn

329kr

Cropped langærmet trøje.

Valgt farve: Sort
Fås i disse farver
Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
Define Seamless LS Crop Top Black/Black
Define Seamless LS Crop Top Coral
Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
Define Seamless LS Crop Top White Wmn
Vælg størrelse
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
L S M XS
Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
399kr
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 180 cm og har størrelse M på.

    En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

    - God åndbarhed
    - ICIW-logo
    - Firevejsstretch

    Findes i flere farver. Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.
    Specifikationer
      Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 11238-001
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

      Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

      - God åndbarhed
      - ICIW-logo
      - Firevejsstretch

      Findes i flere farver. Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.
      Specifikationer
        Farve: Sort
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 11238-001
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Adjustable Sports Bra Black
      L S M XS
      Define Adjustable Sports Bra Black
      329kr
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      M L XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L XL M
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      L XL M XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      349kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      449kr
      Nyhed!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      XL L XXL S XS M
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      349kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      S XS M XL L
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      499kr

      Køb looket

      Define Adjustable Sports Bra Black
      L S M XS
      Define Adjustable Sports Bra Black
      329kr
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      M L XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Black
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      L XL M
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      L XL M XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Black
      349kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Black
      449kr
      Nyhed!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      XL L XXL S XS M
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Black
      349kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      S XS M XL L
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Black
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      449kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom