Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue

349kr

Cropped langærmet trøje med ¼-lynlås.

Valgt farve: Lyseblå
Fås i disse farver
Define Cropped 1/4 Zip Black
Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
Define Cropped 1/4 Zip Graphite
Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
Define Cropped 1/4 Zip Sand
Define Cropped 1/4 Zip Taupe
Define Cropped 1/4 Zip White
Define Cropped 1/4 zip Black/Black
Define Cropped 1/4 zip Coral
Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
Vælg størrelse
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
L S XS M XL XXL
Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
399kr
Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Lynlåse

    Hos ICANIWILL har vi taget et aktivt valg om kun at samarbejde med SAB og YKK. YKK blev grundlagt i 1934 i Japan og er i dag verdens største leverandør af lynlåse. SAB vinder år efter år udmærkelser for deres arbejde med at designe og producere produkter i verdensklasse. Begge aktører er ledende inden for udvikling og fremstilling af innovative og velafprøvede lynlåse, lynlåsvedhæng og andet tilbehør af høj kvalitet.

    Hvorfor YKK og SAB? Vi tror på det, vi kalder en "holdbar designproces", hvor valget af leverandører til alle dele af beklædningsgenstanden tilsammen bidrager til dennes levetid. Ved at vælge veletablerede og stærke aktører indenfor eksempelvis lynlåse bidrager vi til et holdbart og tidløst design.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Lynlåse

    Hos ICANIWILL har vi taget et aktivt valg om kun at samarbejde med SAB og YKK. YKK blev grundlagt i 1934 i Japan og er i dag verdens største leverandør af lynlåse. SAB vinder år efter år udmærkelser for deres arbejde med at designe og producere produkter i verdensklasse. Begge aktører er ledende inden for udvikling og fremstilling af innovative og velafprøvede lynlåse, lynlåsvedhæng og andet tilbehør af høj kvalitet.

    Hvorfor YKK og SAB? Vi tror på det, vi kalder en "holdbar designproces", hvor valget af leverandører til alle dele af beklædningsgenstanden tilsammen bidrager til dennes levetid. Ved at vælge veletablerede og stærke aktører indenfor eksempelvis lynlåse bidrager vi til et holdbart og tidløst design.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse XS på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

    - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - ICIW-logo foran
    - ICANIWILL-logo bagpå
    - 1/4 YKK-lynlås foran
    - SWEATTECH™
    - Cropped pasform 
    - 92% Nylon, 8% Spandex

    Specifikationer
      Farve: Lyseblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Varenr: 13077-199
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

      - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
      - ICIW-logo foran
      - ICANIWILL-logo bagpå
      - 1/4 YKK-lynlås foran
      - SWEATTECH™
      - Cropped pasform 
      - 92% Nylon, 8% Spandex

      Specifikationer
        Farve: Lyseblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Varenr: 13077-199
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      XL XXL L S XS M
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      XL XXL L S XS M
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      449kr
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr
      Define Cropped 1/4 Zip White
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip White
      349kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom