Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue

349kr

Cropped langærmet trøje med ¼-lynlås.

Valgt farve: Lyseblå
Fås i disse farver
Define Cropped 1/4 Zip Black
Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
Define Cropped 1/4 Zip Graphite
Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
Define Cropped 1/4 Zip Sand
Define Cropped 1/4 Zip Taupe
Define Cropped 1/4 Zip White
Define Cropped 1/4 zip Black/Black
Define Cropped 1/4 zip Coral
Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
Vælg størrelse
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Nyhed!
Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
L S XS M XL XXL
Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
399kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse XS på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - ICIW-logo foran
    - ICANIWILL-logo bagpå
    - 1/4 YKK-lynlås foran
    - SWEATTECH™
    - Cropped pasform 
    - 92% Nylon, 8% Spandex

    Specifikationer
      Farve: Lyseblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Varenr: 13077-199
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      - 4-vejs stretchmateriale i den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
      - ICIW-logo foran
      - ICANIWILL-logo bagpå
      - 1/4 YKK-lynlås foran
      - SWEATTECH™
      - Cropped pasform 
      - 92% Nylon, 8% Spandex

      Specifikationer
        Farve: Lyseblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Varenr: 13077-199
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      XL XXL L S XS M
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      XL XXL L S XS M
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S M XS L
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Black
      349kr
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Black
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Black
      299kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S M XS L
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America