Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey

299kr

Sømløs sports-bh i et unikt batikmønster. Let understøttelse.

Valgt farve: Lysegrå
Fås i disse farver
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
Vælg størrelse
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Nyhed!
Genanvendte materialer
Define Seamless Tie Dye Tights Grey
L S XS M XL
Define Seamless Tie Dye Tights Grey
549kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 176 cm og har størrelse S på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    Der anvendes altså samlet set mindre stof. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskine og fnulrer ikke. Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder Define Seamless Sports-BH på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

    - God åndbarhed
    - 92% Genanvendt Nylon, 8% Spandex
    - ICIW-logo på brystet og på ryggen
    - Udtagelig vattering i skålene

    Specifikationer
      Farve: Lysegrå
      Genanvendte materialer: Ja
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 13023-008
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      Der anvendes altså samlet set mindre stof. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskine og fnulrer ikke. Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder Define Seamless Sports-BH på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

      - God åndbarhed
      - 92% Genanvendt Nylon, 8% Spandex
      - ICIW-logo på brystet og på ryggen
      - Udtagelig vattering i skålene

      Specifikationer
        Farve: Lysegrå
        Genanvendte materialer: Ja
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Støtte: Let støtte
        Varenr: 13023-008
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      399kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      399kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      399kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      M XS L S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      M XS L S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      549kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      549kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      S M XS L
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      M XS L S
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      399kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      399kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Sunset Beach
      399kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      M XS L S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      XL L S XS M
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Grey
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Purple Breeze
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Sunset Beach
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      M XS L S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      549kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Purple Breeze
      549kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Sunset Beach
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L S M XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr

      Andre har også købt

      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      549kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      399kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S M XS L
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr

      Andre har også købt

      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Tights Grey
      549kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      L S XS M XL
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Grey
      399kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America