Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve White

299kr
Sømløs T-Shirt med halvlange ærmer.
Valgt farve: Hvid
Fås i disse farver
Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Desert Sand
Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Jungle Green
Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve White
Vælg størrelse
XS S M L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Sømløs T-Shirt med halvlange ærmer. Everyday sømløs T-Shirt med halvlange ærmer er en t-shirt med en smule længere ærmer til alle former for træning. Det sømløse materiale har vores egen SWEATTECH™-teknologi til at holde dig tør under løb, fitnesstræning eller andre svedige aktiviteter. T-shirten har flatterende strikdetaljer og et lille ICIW-logo.

    - Flatterende strikkede detaljer
    - 94 % Genbrugsnylon 6 % Spandex
    - reflekterende ICIW-logo
    - SWEATTECH™
    - Mellemlang ærmelængde

    Specifikationer
      Farve: Hvid
      Genanvendte materialer: Ja
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 94% Recycled Nylon 6% Spandex
      Varenr: 11980-002
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Sømløs T-Shirt med halvlange ærmer. Everyday sømløs T-Shirt med halvlange ærmer er en t-shirt med en smule længere ærmer til alle former for træning. Det sømløse materiale har vores egen SWEATTECH™-teknologi til at holde dig tør under løb, fitnesstræning eller andre svedige aktiviteter. T-shirten har flatterende strikdetaljer og et lille ICIW-logo.

      - Flatterende strikkede detaljer
      - 94 % Genbrugsnylon 6 % Spandex
      - reflekterende ICIW-logo
      - SWEATTECH™
      - Mellemlang ærmelængde

      Specifikationer
        Farve: Hvid
        Genanvendte materialer: Ja
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 94% Recycled Nylon 6% Spandex
        Varenr: 11980-002
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Desert Sand
      L S XS M XL
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Desert Sand
      299kr
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      L S XS M XL
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Jungle Green
      M XL L S XS
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Jungle Green
      299kr
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      M XS L S
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      349kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper Sand
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper Sand
      429kr
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt White
      XL L S XS M
      Everyday Seamless T-shirt White
      299kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      M L XL
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      429kr
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      429kr

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Desert Sand
      L S XS M XL
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Desert Sand
      299kr
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      L S XS M XL
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Jungle Green
      M XL L S XS
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Jungle Green
      299kr
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      M XS L S
      Everyday Seamless LS Black Wmn
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America