Summer Sale

Queen Mesh Icon Sports Bra Black

349kr / 139kr

Sportsbh i seamlessmateriale med meshlag. Medium støtte.

Valgt farve: Sort
Fås i disse farver
Queen Mesh Icon Sports Bra Black
Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
Vælg størrelse
XS
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Ventilerende meshmateriale

    Beklædningsgenstanden er fremstillet i et ventilerende meshmateriale. Mesh er et perforeret eller løsstrikket stykke tekstil, som lader luft og kropsvarme slippe igennem, hvilket giver et let og svalt materiale, der er perfekt til svedige træningspas.

    Medium støtte

    Sports-bh'en har medium støtte. Passer til mellemintense aktiviteter.

    Udtagelige indlæg

    Denne bh har udtagelige indlæg, så du kan vælge det look, der passer dig. De kan med fordel udtages inden vask.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Ventilerende meshmateriale

    Beklædningsgenstanden er fremstillet i et ventilerende meshmateriale. Mesh er et perforeret eller løsstrikket stykke tekstil, som lader luft og kropsvarme slippe igennem, hvilket giver et let og svalt materiale, der er perfekt til svedige træningspas.

    Medium støtte

    Sports-bh'en har medium støtte. Passer til mellemintense aktiviteter.

    Udtagelige indlæg

    Denne bh har udtagelige indlæg, så du kan vælge det look, der passer dig. De kan med fordel udtages inden vask.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - 48 % polyamid, 45 % polyester, 7 % Spandex
    - ICIW-logo
    - Blødt og strækbart stof
    - Stilfuld ekstra lag af mesh-mønster foran
    - Udtagelig vattering
    - Medium støtte

    Specifikationer
      Farve: Sort
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 11604-001
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

      Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

      Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

      - 48 % polyamid, 45 % polyester, 7 % Spandex
      - ICIW-logo
      - Blødt og strækbart stof
      - Stilfuld ekstra lag af mesh-mønster foran
      - Udtagelig vattering
      - Medium støtte

      Specifikationer
        Farve: Sort
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Støtte: Medium støtte
        Varenr: 11604-001
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      60
      XS S L
      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      139kr (349kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      60
      L XS S
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      139kr (349kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      60
      XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      139kr (349kr)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      70
      XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      120kr (399kr)
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      70
      XS S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      90kr (299kr)
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      70
      XS
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      150kr (499kr)
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      60
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      119kr (299kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn

      Andre har også købt

      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      60
      XS S L
      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      139kr (349kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      60
      L XS S
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      139kr (349kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      60
      XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      139kr (349kr)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      70
      XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      120kr (399kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom