Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange

299kr

Seamless sportsbh med ombre-effekt. Medium støtte.

Valgt farve: Mørkegrå
Fås i disse farver
Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange
Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
Vælg størrelse
XS S M L Kun få tilbage på lager!
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Vores Ombre-kollektion består af matchende sæt med tights, BH’er og overdele. Det behagelige seamless-materiale skaber sammen med smarte detaljer og heftige ombrefarver et perfekt outfit som gør, at du føler dig fri og godt tilpas under træningen, og som får dig til at skille dig ud fra mængden.

    Stoffet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch hvilket giver en utrolig fleksibilitet, alt sammen for at din træning skal blive så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen, og fnulrer ikke. Materialet borttransporterer effektivt sved og tørrer derfor hurtigt. Med minimale sømme og en god pasform hjælper tøjet dig med at forbedre din præstation under træningen. 360 graders bevægelsesfrihed og letvægtsmateriale gør sports-BH'en perfekt til træningsformer, hvor du skal være fleksibel.

    Sports-BH'en har bryderryg og elastik nederst. Partier i stoffet er ribbede for bedre pasform og for at løfte designet. Vatteringen i skålene kan tages ud. Funktionsmaterialet gør, at BH'en har en god åndbarhed, samt at du kan holde dig afkølet under træningen.

    - Vattering i skålene som kan tages ud
    - God åndbarhed
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Medium støtte

    Findes i flere farver. Match med andet tøj i serien for et komplet outfit.
    Specifikationer
      Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 10981-025
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Vores Ombre-kollektion består af matchende sæt med tights, BH’er og overdele. Det behagelige seamless-materiale skaber sammen med smarte detaljer og heftige ombrefarver et perfekt outfit som gør, at du føler dig fri og godt tilpas under træningen, og som får dig til at skille dig ud fra mængden.

      Stoffet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch hvilket giver en utrolig fleksibilitet, alt sammen for at din træning skal blive så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen, og fnulrer ikke. Materialet borttransporterer effektivt sved og tørrer derfor hurtigt. Med minimale sømme og en god pasform hjælper tøjet dig med at forbedre din præstation under træningen. 360 graders bevægelsesfrihed og letvægtsmateriale gør sports-BH'en perfekt til træningsformer, hvor du skal være fleksibel.

      Sports-BH'en har bryderryg og elastik nederst. Partier i stoffet er ribbede for bedre pasform og for at løfte designet. Vatteringen i skålene kan tages ud. Funktionsmaterialet gør, at BH'en har en god åndbarhed, samt at du kan holde dig afkølet under træningen.

      - Vattering i skålene som kan tages ud
      - God åndbarhed
      - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
      - Medium støtte

      Findes i flere farver. Match med andet tøj i serien for et komplet outfit.
      Specifikationer
        Farve: Mørkegrå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Støtte: Medium støtte
        Varenr: 10981-025
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
      L
      Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
      329kr
      Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
      XS
      Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      S M XS
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      349kr

      Andre har også købt

      Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
      L
      Ombre Seamless LS Crop Top Wmn Graphite Melange
      329kr
      Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
      XS
      Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      S M XS
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America