Define Seamless Sports Bra Jungle Green

299kr

Sømløs sportsbh med let støtte.

Valgt farve: Mørkegrøn
Fås i disse farver
Define Seamless Sports Bra Black
Define Seamless Sports Bra Black/Black
Define Seamless Sports Bra Coral
Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
Define Seamless Sports Bra Dk Graphite
Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
Define Seamless Sports Bra Dusty Green
Define Seamless Sports Bra Faded Violet Melange
Define Seamless Sports Bra Graphite
Define Seamless Sports Bra Grey Melange
Define Seamless Sports Bra Jungle Green
Define Seamless Sports Bra Rose
Define Seamless Sports Bra Storm
Define Seamless Sports Bra White
Vælg størrelse
XS S Überwachen Sie die Größe M Überwachen Sie die Größe L XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
M XL L S XS
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
499kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 160 cm og har størrelse XS på.

    Ligesom med Spaghetti Strap Seamless Sport Bra kommer her en ny model i diskrete men opkvikkende farver! Vores Define Seamless Sport Bra har et enkelt design med smarte detaljer samtidig med at den giver utrolig komfort!

    Med den her på, vil du aldrig have lyst til at gå med andre BH'er. Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

    Der anvendes altså samlet set mindre stof. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskine og fnulrer ikke. Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

    - God åndbarhed
    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - ICIW-logo på brystet og på ryggen
    - Udtagelig vattering i skålene
    - Let støtte

    Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.
    Specifikationer
      Farve: Mørkegrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 10222-051
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Ligesom med Spaghetti Strap Seamless Sport Bra kommer her en ny model i diskrete men opkvikkende farver! Vores Define Seamless Sport Bra har et enkelt design med smarte detaljer samtidig med at den giver utrolig komfort!

      Med den her på, vil du aldrig have lyst til at gå med andre BH'er. Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

      Der anvendes altså samlet set mindre stof. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskine og fnulrer ikke. Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

      - God åndbarhed
      - 92% Nylon, 8% Spandex
      - ICIW-logo på brystet og på ryggen
      - Udtagelig vattering i skålene
      - Let støtte

      Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.
      Specifikationer
        Farve: Mørkegrøn
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Støtte: Let støtte
        Varenr: 10222-051
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      349kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      40
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      199kr (329kr)
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      349kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      40
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      199kr (329kr)
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Sports Bra Rose
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Rose
      299kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America