&noscript=1" /> ICIW Seamless High Waist Graphite Melange Tights Wmn

Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn

Seamlesstights med meshpaneler. Fuld længde og høj talje.

Valgt farve: Mørkegrå
Fås i disse farver
Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
40
L S XS
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
179kr (299kr)
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse XS på.

    Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - Firevejs stretchmateriale
    - ICIW reflekslogo på venstre hofte
    - Stor åndbarhed
    - Hurtigtørrende egenskaber
    - Høj talje for perfekt pasform
    - 360° bevægelsesfrihed
    - Hellange

    Specifikationer
      Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Varenr: ICIW-458
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

      Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

      Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

      - Firevejs stretchmateriale
      - ICIW reflekslogo på venstre hofte
      - Stor åndbarhed
      - Hurtigtørrende egenskaber
      - Høj talje for perfekt pasform
      - 360° bevægelsesfrihed
      - Hellange

      Specifikationer
        Farve: Mørkegrå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Varenr: ICIW-458
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Køb looket

      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      349kr
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      L XS
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      449kr
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Shorts Graphite Melange Wmn
      XS
      Queen Shorts Graphite Melange Wmn
      349kr

      Køb looket

      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      349kr
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      L XS
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      449kr
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Shorts Graphite Melange Wmn
      XS
      Queen Shorts Graphite Melange Wmn
      349kr

      Andre har også købt

      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
      49
      M XS
      Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
      279kr (549kr)
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      349kr
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      L XS
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
      449kr
      Queen Mesh Icon Sports Bra Black
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Black
      349kr

      Andre har også købt

      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
      49
      M XS
      Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
      279kr (549kr)
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America