&noscript=1" /> ICIW Sömlös Sport-BH Svart
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Everyday Seamless Sports Bra Black

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseXSSM
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Vores solide sømløse sports-BH er et af de nyeste produkter i det sømløse sortiment. Med dens super behagelige stof giver den mellemstøtte. Fås i flere farver. Dekorative broderede detaljer og logo på forsiden og bagsiden.

    Vi anbefaler, at du vælger din normale størrelse.  

    Lavet af 90% nylon, 2% polyester og 8% spandex (føles som silke). Let støtte

    Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 90% Nylon, 2% Polyester, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: ICIW-295
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    30
    L M S XS
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    244.30kr (349kr)
    Nyhed!
    SOMMERUDSALG
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    20
    L
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    223.20kr (279kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Nyhed!
    SOMMERUDSALG
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    20
    L
    Everyday Seamless Tank Top Black Wmn
    223.20kr (279kr)
    SOMMERUDSALG
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    25
    L M S
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    299.25kr (399kr)
    SOMMERUDSALG
    Everyday 1/4 Zip Wmn White
    25
    L M
    Everyday 1/4 Zip Wmn White
    299.25kr (399kr)
    SOMMERUDSALG
    Everyday 1/4 Zip Wmn Powder Blue
    35
    L M S
    Everyday 1/4 Zip Wmn Powder Blue
    259.35kr (399kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Everyday Seamless Sports Bra White
    40
    L M S XS
    Everyday Seamless Sports Bra White
    149.40kr (249kr)
    SOMMERUDSALG
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    25
    L M S
    Everyday 1/4 Zip Wmn Black
    299.25kr (399kr)
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
    20
    L M S XL
    Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
    343.20kr (429kr)
    SOMMERUDSALG
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    30
    L M S XS
    Everyday Seamless LS Black Wmn
    244.30kr (349kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America