&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra White | Køb træningstøj på ICIW.dk

ICIW Familien ser godt ud!

Define Seamless Sports Bra White

Sømløs sportsbh med let støtte.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Ligesom med Spaghetti Strap Seamless Sport Bra kommer her en ny model i diskrete men opkvikkende farver! Vores Define Seamless Sport Bra har et enkelt design med smarte detaljer samtidig med at den giver utrolig komfort!

    Med den her på, vil du aldrig have lyst til at gå med andre BH'er. Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, fordi mængden af stofrester minimeres.

    Der anvendes altså samlet set mindre stof. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskine og fnulrer ikke. Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

    - God åndbarhed
    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - ICIW-logo på brystet og på ryggen
    - Udtagelig vattering i skålene

    Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.

    Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Hvid
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 10985-002
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    Define Cropped 1/4 Zip White
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip White
    349kr
    Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
    329kr
    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    L M S
    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    329kr

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    55
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    249kr (549kr)
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    50
    S
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Cloudy Violet
    149kr (299kr)
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    329kr
    Define Cropped 1/4 Zip Powder Blue
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Powder Blue
    349kr

    Andre har også købt

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    499kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    299kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    499kr
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    299kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America