Summer Sale

Everyday Seamless Thong 2-pack Black/White

99kr / 49kr

2-pack g-strengstrusser i sømløs materiale.

Valgt farve: Sort
Vælg størrelse
L/XL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • En af vores bestsellere! Disse sømløse trusser er fremstillet til at passe optimalt til vores tights. De er lette, bløde og hurtigtørrende. Vi lover at det bliver en ny favorit.

    - Sælges i pakke med 2.
    - String-model.
    Specifikationer
      Farve: Hvid , Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Polyamide, 8% Elastane
      Varenr: ICIW-209
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • En af vores bestsellere! Disse sømløse trusser er fremstillet til at passe optimalt til vores tights. De er lette, bløde og hurtigtørrende. Vi lover at det bliver en ny favorit.

      - Sælges i pakke med 2.
      - String-model.
      Specifikationer
        Farve: Hvid , Sort
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Polyamide, 8% Elastane
        Varenr: ICIW-209
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      30
      L S XS M XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      76kr (109kr)
      Everyday Racerback Tank Top Black
      35
      M L XS
      Everyday Racerback Tank Top Black
      129kr (199kr)
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      30
      S M XS
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      76kr (109kr)
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      30
      XS XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      76kr (109kr)
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      50
      M XS L S
      Everyday 1/4 Zip Wmn White
      199kr (399kr)
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      25
      S XS M XL L
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe zipper White
      322kr (429kr)
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      40
      M XS L S
      Everyday Seamless T-shirt Mid Sleeve Black
      179kr (299kr)
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      25
      M XL L S XS
      Everyday Long Sleeve 1/4 Stripe Zipper Black
      322kr (429kr)

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      30
      L S XS M XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack White
      76kr (109kr)
      Everyday Racerback Tank Top Black
      35
      M L XS
      Everyday Racerback Tank Top Black
      129kr (199kr)
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      30
      S M XS
      Everyday Seamless Thong 2-pack Black
      76kr (109kr)
      Genanvendte materialer
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      30
      XS XL
      Everyday Seamless Thong 2-pack Cinnamon
      76kr (109kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom