Define Seamless Tights Grey Melange Wmn

499kr
Sømløse træningstights med høj talje.
Valgt farve: Mørkegrå
Fås i disse farver
Define Seamless Tights Black Wmn
Define Seamless Tights Black/Black
Define Seamless Tights Coral
Define Seamless Tights Daisy Blue
Define Seamless Tights Dusty Green
Define Seamless Tights Graphite Wmn
Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
Define Seamless Tights Light Grey Wmn
Define Seamless Tights Rose
Define Seamless Tights Storm
Vælg størrelse
XS Kun få tilbage på lager! S L Kun få tilbage på lager!
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Define Seamless Sports Bra Grey Melange
M XS L S
Define Seamless Sports Bra Grey Melange
299kr
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    God åndbarhed

    Dette stykke tøj lader luften slippe igennem, så du kan føle dig tør og sval, selv under det hårdeste træningspas.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

    Sømløs træningstights med høj talje. Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

    Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 57% Nylon, 22% Polyester, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Specifikationer
      Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 57% Nylon, 35% Polyester 8% Spandex
      Varenr: 11013-026
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Sømløs træningstights med høj talje. Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

      Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

      - 57% Nylon, 22% Polyester, 8% Spandex
      - God åndbarhed
      - Høj talje
      - ICIW-logo på hofte og på højre ben

      Specifikationer
        Farve: Mørkegrå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 57% Nylon, 35% Polyester 8% Spandex
        Varenr: 11013-026
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      XS L
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      329kr
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      L
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      329kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      L
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      M XS L S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      299kr
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      L
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      499kr

      Køb looket

      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      XS L
      Define Adjustable Sports Bra Light Grey
      329kr
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      L
      Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
      329kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      L
      Define Seamless Cropped T-shirt Light Grey Wmn
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      M XS L S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      299kr
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      L
      Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      M XS L S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      M XS
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      L S M XS
      Define Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
      299kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      L S M XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      M XS L S
      Define Seamless Sports Bra Grey Melange
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom