Snake Seamless Tights Graphite Wmn | Køb træningstøj på ICIW.dk
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Snake Seamless Tights Graphite Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelse
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse

  • Vores utroligt populære og bedst sælgende Seamless tights er nu endelig tilgængelige i et nyt smart og elegant Snakeskin-design. Disse tights fås i flere farver, har svedafledende egenskaber, en sømløs strikketeknologi, et moderne design og er 100% squat proof til træningen. De bliver din nye BFF!

    - SWEATTECH™-teknologi
    - ICIW-logo på hoften
    - 100% squat proof
    - 76% Nylon, 16% Polyester og 8% Spandex
    - Fås i flere farver
    - 4-vejs stretch med 360° fuld bevægelighed
    - Høj talje for en perfekt pasform
    - Fuld længde

     

    Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 76% Nylon 16% Polyester 8% Spandex
      Varenr: 11042-016
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    28
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    179kr (249kr)

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Snake Seamless Tights Lt Grey Wmn
    55
    L
    Snake Seamless Tights Lt Grey Wmn
    249kr (549kr)
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    28
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    179kr (249kr)
    Snake Seamless Tights Lt Green Wmn
    55
    L
    Snake Seamless Tights Lt Green Wmn
    249kr (549kr)
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    28
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Grey
    179kr (249kr)

    Andre har også købt

    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    28
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Graphite
    179kr (249kr)
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    28
    XS
    Snake Seamless Sports Bra Lt Green
    179kr (249kr)
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    499kr
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    46
    L M XL
    Nimble Tights Faded Violet Wmn
    299kr (549kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America