Rush Seamless Tights Wmn Powder Blue Melange

Leggings uden sømme og med scrunch-detalje.
Valgt farve: Lyseblå
Fås i disse farver
Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
M XS L S
Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
429kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Leggings uden sømme og med scrunch-detalje. Rush Leggings uden sømme giver dig den bedste performance under din træning. Det bløde materiale med stretch og uden sømme, vil holde dig tør med vores teknologi SWEATTECH&trade. Den høje talje giver perfekt pasform. Scrunch-detaljen bagpå, ribkanten og strikstoffet udgør til sammen dette par behagelige og flatterende leggings.

    - Teknologi med SWEATTECH&trade
    - ICIW-logo
    - V-formet linning bagpå
    - Scrunch-teknologi bagpå
    - 4-vejs stretch
    - 56% Nylon 40% Polyester 4% Elastan
    - Fuld længde
    - Høj talje

    Tightsene er lidt små i størrelserne. Hvis du ligger mellem to størrelser, anbefaler vi, at du vælger den større størrelse.

    Specifikationer
      Farve: Lyseblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 56% Nylon 40% Polyester 4% Elastane
      Varenr: 11862-147
      Samling: Rush Collection
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Leggings uden sømme og med scrunch-detalje. Rush Leggings uden sømme giver dig den bedste performance under din træning. Det bløde materiale med stretch og uden sømme, vil holde dig tør med vores teknologi SWEATTECH&trade. Den høje talje giver perfekt pasform. Scrunch-detaljen bagpå, ribkanten og strikstoffet udgør til sammen dette par behagelige og flatterende leggings.

      - Teknologi med SWEATTECH&trade
      - ICIW-logo
      - V-formet linning bagpå
      - Scrunch-teknologi bagpå
      - 4-vejs stretch
      - 56% Nylon 40% Polyester 4% Elastan
      - Fuld længde
      - Høj talje

      Tightsene er lidt små i størrelserne. Hvis du ligger mellem to størrelser, anbefaler vi, at du vælger den større størrelse.

      Specifikationer
        Farve: Lyseblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 56% Nylon 40% Polyester 4% Elastane
        Varenr: 11862-147
        Samling: Rush Collection
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Rush Seamless Sports Bra Black
      L S M XS
      Rush Seamless Sports Bra Black
      429kr
      Rush Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      L S M XS
      Rush Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      429kr
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      M XS L S
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      429kr
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      XS
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      599kr

      Køb looket

      Rush Seamless Sports Bra Black
      L S M XS
      Rush Seamless Sports Bra Black
      429kr
      Rush Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      L S M XS
      Rush Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      429kr
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      M XS L S
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      429kr
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      XS
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      599kr

      Andre har også købt

      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      M XS L S
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      429kr
      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
      M XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
      549kr
      Training Socks 3-pack White
      35/38 42/44 39/41
      Training Socks 3-pack White
      129kr
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      M XL XXL L S XS
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      549kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Blick Seamless Tights Light Blue
      XL XXL L XS
      Blick Seamless Tights Light Blue
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tights Dusty Green
      XL L S XS M
      Define Seamless Tights Dusty Green
      499kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      M XL L S XS
      Define Seamless Tie Dye Biker Shorts Purple Breeze
      399kr
      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      M XL XXL L S XS
      Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
      329kr

      Andre har også købt

      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      M XS L S
      Rush Seamless Sports Bra Powder Blue Melange
      429kr
      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
      M XS
      Define Logo Seamless Tights Wmn Black/Dk Grey
      549kr
      Training Socks 3-pack White
      35/38 42/44 39/41
      Training Socks 3-pack White
      129kr
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      M XL XXL L S XS
      Classic High Waist Tights Black Wmn
      549kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America