Ribbed Seamless Tights Graphite Wmn | Køb træningstøj på ICIW.d
  • Gratis forsendelse over 369DKK
  • Sikker betaling
  • 365 dage åbent køb

Ribbed Seamless Tights Graphite Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Summer Sale
Størrelseguide
Vælg størrelse
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Ribbed Seamless Tights Dusty Rose Wmn
Pink
  • Beskrivelse
  • Flot og behagelig var to nøgleord for designprocessen, da vi skabte Ribbed Seamless-kollektionen. De høje tights er fremstillet af et ribmateriale med et 4-vejs stretch, der optimerer din bevægelighed og fremhæver dine former uden at gå på kompromis med komforten. Den høje talje sammen med de brede opslag gør, at tightsene bliver på plads under træningen.

    - Høj talje
    - 4-vejs stretch
    - Vævede detaljer, der bidrager til en optimal pasform og et flot design
    - 93% Nylon, 1% Polyester, 6% Elastan

    Fås i flere farver. Kombinér gerne med BH'en fra samme serie, så du opnår et komplet outfit.

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Materialer: 93% Nylon, 1% Polyester, 6% Elastan
      Varenr: 10519-016
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    omdömen

    Bestsellere

    Summer Sale
    60
    M XS

    Andre har også købt

    Summer Sale
    55
    M S XS
    Summer Sale
    50
    L M S XS
    Summer Sale
    20
    L M S XS
    Summer Sale
    20
    XXL L M S XL XS
    159.20kr 199kr

    Choose your country

    Visit
    Continue to iciw.dk