Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn

549kr

Træningstights i ribbet sømløst materiale. Høj talje. Fuld længde.

Valgt farve: Lysegrå
Fås i disse farver
Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Bright Orange
Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
Ribbed Define Seamless Tights Pale Blue
Ribbed Define Seamless Tights Spring Green
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Jungle Green
Vælg størrelse
L
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse XS på.

    Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

    - 4-vejs stretch med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - Strækbart og holdbart materiale
    - ICIW-logo foran
    - SWEATTECH™
    - Høj talje for perfekt pasform
    - Fuld længde

    Specifikationer
      Farve: Lysegrå
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 11759-004
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

      - 4-vejs stretch med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
      - Strækbart og holdbart materiale
      - ICIW-logo foran
      - SWEATTECH™
      - Høj talje for perfekt pasform
      - Fuld længde

      Specifikationer
        Farve: Lysegrå
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 11759-004
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      549kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      S L XS
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      549kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      449kr
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      399kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Blue Wmn
      549kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      S L XS
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      549kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom