Queen Mesh 7/8 Tights Neon Orange Wmn | Køb træningstøj på ICIW
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 11.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Queen Mesh 7/8 Tights Neon Orange Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Queen Mesh 7/8 Tights Graphite Melange Wmn
Mørkegrå
Queen Mesh 7/8 Tights Lavender Melange Wmn
Lilla
Queen Mesh 7/8 Tights Mint Melange Wmn
Lysgrøn
Queen Mesh 7/8 Tights Neon Orange Wmn
Orange
Queen Mesh 7/8 Tights Pink Melange Wmn
Pink
Queen Mesh 7/8 Tights Powder Blue Melange Wmn
Lyseblå
Queen Mesh 7/8 Tights Sky Blue Melange Wmn
Lyseblå
  • Beskrivelse

  • Tightsene er lavet med den nyeste sømløse teknologi, og materialet har firevejs-stretch, som giver dig utrolig fleksibilitet for at gøre din træning så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve på trods af mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

    Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med minimal syning og god pasform hjælper tightsene dig med at forbedre din ydeevne under træningen. 360 graders mobilitet og letvægtsmateriale gør tightsene perfekte til træning, hvor du skal være fleksibel og smidig.

    - Seamless-teknologi
    - Refleks logo på venstre hofte
    - Mesh-design på bagsiden af benene

    - 70% Nylon, 22% Polyester, 8% Elastan

    Er du mellem to størrelser, så anbefaler vi at du vælger den større størrelse, da tightsene er lidt små i det.

    OBS! Husk, at du ikke bør trække i meshpartierne, når du tager disse tights af/på. På grund af stoffets lyse farve anbefales det at bære undertøj i matchende farver.

    Fås i flere farver.

    The Queen Mesh Collection omfatter tights, langærmede trøjer, sports-BH’er og toppe. Matchende styles fra vores Queen Mesh Collection sælges separat.

    Modellen på billedet er 160 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Orange
      Laundry: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Materialer: 70% Nylon, 22% Polyester, 8% Elastane
      Varenr: 10340-078
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Anmeldelser

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America