Queen Mesh 7/8 Tights Khaki Melange Wmn

Seamlesstights med meshpaneler. 7/8 længde og høj talje.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse S på.

    Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - Firevejs stretchmateriale
    - ICIW reflekslogo på venstre hofte
    - Stor åndbarhed
    - Hurtigtørrende egenskaber
    - Høj talje for perfekt pasform
    - 360° bevægelsesfrihed
    - 7/8 lange

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Varenr: 11141-126
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

      Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

      Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

      - Firevejs stretchmateriale
      - ICIW reflekslogo på venstre hofte
      - Stor åndbarhed
      - Hurtigtørrende egenskaber
      - Høj talje for perfekt pasform
      - 360° bevægelsesfrihed
      - 7/8 lange

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Varenr: 11141-126
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      43
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      229kr (399kr)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      43
      S M XS L
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      229kr (399kr)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      56
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      199kr (449kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      55
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      249kr (549kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      549kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
      56
      L
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
      199kr (449kr)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      56
      L S M
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      199kr (449kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      55
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
      249kr (549kr)

      Andre har også købt

      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      43
      M XS S
      Define Seamless Biker Shorts Faded Violet Melange Wmn
      229kr (399kr)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      43
      S M XS L
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      229kr (399kr)
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      56
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      199kr (449kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      55
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      249kr (549kr)

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America