&noscript=1" /> Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange Wmn | Køb trænin

ICIW Familien ser godt ud!

Ombre 7/8 Seamless Tights Jungle Green Melange

Seamless træningstights med ombre-effekt. Høj talje.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse

  • Vores Ombre-kollektion består af matchende sæt med tights, BH’er og overdele. Det behagelige seamless-materiale skaber sammen med smarte detaljer og heftige ombrefarver et perfekt outfit som gør, at du føler dig fri og godt tilpas under træningen, og som får dig til at skille dig ud fra mængden.

    Stoffet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch hvilket giver en utrolig fleksibilitet, alt sammen for at din træning skal blive så god som muligt. Det slidstærke materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke. Materialet borttransporterer effektivt sved og tørrer derfor hurtigt. Med minimale sømme og en god pasform hjælper tøjet dig med at forbedre din præstation under træningen. 360 graders bevægelsesfrihed og letvægtsmateriale gør tightsene perfekte til træningsformer, hvor du skal være fleksibel.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, da mængden af spildte stofrester minimeres.

    Disse tights har en høj talje som gør, at de holder sig på plads. Visse partier i stoffet er ribbede hvilket både løfter designet og skaber en bedre pasform. Funktionsmaterialet har en god åndbarhed og borttransporterer derfor sved på effektiv vis samt holder dig afkølet under træningen.

    - 7/ 8-længde
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje

    Vi anbefaler at du vælger din normale størrelse eller mindre størrelse på strømpebukserne, hvis du er mellem to størrelser. På grund af stoffets lyse farve anbefales det at bære undertøj i matchende farver.

    Findes i flere farver. Match med andet tøj i serien for et komplet outfit.

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Varenr: 10979-051
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange
    57
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange
    129kr (299kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    299kr
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    55
    L
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    149kr (329kr)
    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    L
    Ombre 7/8 Seamless Tights Perfection Pink Wmn
    549kr
    Ombre Seamless Sports Bra Red
    33
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Red
    from 199kr (from 299kr)

    Andre har også købt

    Ultimate Sports Bra Black
    L M S XL XS
    Ultimate Sports Bra Black
    549kr
    Empowering Open Back Tank Black Wmn
    L M S XL XS
    Empowering Open Back Tank Black Wmn
    279kr
    Empowering Open Back Tank White Wmn
    L M XL S XS
    Empowering Open Back Tank White Wmn
    279kr
    Ombre Seamless Sports Bra Black
    57
    XS
    Ombre Seamless Sports Bra Black
    129kr (299kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America