&noscript=1" /> Evolution Seamless Tights Wmn Navy Melange | Køb træningstøj på

Evolution Seamless Tights Wmn Navy Melange

549kr

Sømløse tights med høj talje. Fuld længde.

Valgt farve: Mørkeblå
Fås i disse farver
Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
Evolution Seamless Tights Wmn Navy Melange
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
XS S Überwachen Sie die Größe M Überwachen Sie die Größe
Køb matchende produkt
Nyhed!
Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
L M S XS
Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
299kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Kollektionen Evolution er skabt til dig for at hjælpe med at udvikle din træning. Gå på banen i sømløs teknologisk tekstil, høj talje og et hurtigttørrende materiale med behandlingen SWEATTECH&trade, udviklet af os. Udvikling på alle fronter og altid!

    - Teknologien SWEATTECH&trade
    - ICIW logo med refleks
    - 4-vejs stretch
    - Fuld længde
    - Høj talje

    Specifikationer
      Farve: Mørkeblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 11844-024
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Kollektionen Evolution er skabt til dig for at hjælpe med at udvikle din træning. Gå på banen i sømløs teknologisk tekstil, høj talje og et hurtigttørrende materiale med behandlingen SWEATTECH&trade, udviklet af os. Udvikling på alle fronter og altid!

      - Teknologien SWEATTECH&trade
      - ICIW logo med refleks
      - 4-vejs stretch
      - Fuld længde
      - Høj talje

      Specifikationer
        Farve: Mørkeblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
        Støtte: Medium støtte
        Varenr: 11844-024
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Køb looket

      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr

      Køb looket

      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr

      Andre har også købt

      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      549kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      549kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      299kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
      299kr
      Evolution Seamless Sports Bra Black
      XS
      Evolution Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
      XS
      Evolution Seamless Sports Bra Graphite Melange
      299kr
      Nyhed!
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      L M S XS
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      599kr

      Andre har også købt

      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      549kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Grey Melange
      549kr
      Nyhed!
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      L M S XS
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America