Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn | Køb træningstøj
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 11.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Dynamic Seamless Tights Black Wmn
Sort
Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
Lys rød
Dynamic Seamless Tights Dk Green Melange Wmn
Mørkegrøn
Dynamic Seamless Tights Forest Green Wmn
Grøn
  • Beskrivelse

  • Dynamic-kollektionen er fremstillet ved hjælp af den nyeste seamless-teknologi, og kollektionen består af toppe, crop toppe, sports-BH'er og tights i flotte farver med både fine og funktionelle detaljer i mesh.

    - Detaljer i mesh giver maksimal afkøling, når du sveder under træningen
    - Design der fremhæver dine former
    - 4-vejs stretch giver ubesværet bevægelighed
    - Høj talje
    - Sølvfarvet ICIW-logo på hoften
    - Fremstillet med minimalt spild (fordel ved sømløst tøj)
    - Vaskevejledning er vævet ind i stoffet på indersiden

    Materiale: 96% polyamid, 4% spandex

    Modellen er 163 cm høj og har størrelse XS på. Tightsene er lidt små i størrelserne. Hvis du ligger mellem to størrelser, anbefaler vi, at du vælger den større størrelse.

    Fås i flere farver. Tjek resten af Dynamic-kollektionen for at få et matchende sæt.

    Modellen på billedet er 166 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Laundry: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Materialer: 96% Polyamide, 4% Spandex
      Varenr: 10600-025
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Anmeldelser

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America