&noscript=1" /> Divine Seamless Tights Mystic Blue | Køb træningstøj på ICIW.dk
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Divine Seamless Tights Mystic Blue

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseXSML
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Føl dig guddommelig Denne kollektion vil være din favorit til alle lejligheder lige fra højintensive træningspas til afslappede gåture, Både sports-bh'en og leggingsene følger og fremhæver dine kurver, samtidig med at de giver dig god støtte i dine daglige rutiner.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - Reflekterende ICIW-logo
    - 4-vejs stretch
    - 48 % polyamid, 8 % elastan
    - Fuld længde
    - Høj talje

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkeblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide 45% Polyester 7% Elastane
      Varenr: 11124-165
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    30
    L M S XS
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    230.30kr (329kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Tights Black
    20
    XS
    Divine Seamless Tights Black
    439.20kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Sports Bra Black
    25
    L M S XS
    Divine Seamless Sports Bra Black
    246.75kr (329kr)
    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    30
    L M S XS
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    230.30kr (329kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Tights Black
    20
    XS
    Divine Seamless Tights Black
    439.20kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    30
    L M S XS
    Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
    230.30kr (329kr)
    SOMMERUDSALG
    Divine Seamless Sports Bra Black
    25
    L M S XS
    Divine Seamless Sports Bra Black
    246.75kr (329kr)
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    25
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    224.25kr (299kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America