&noscript=1" /> Define Seamless Tights Jungle Green Wmn | Køb træningstøj på IC
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Define Seamless Tights Jungle Green Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Fås i disse farver
  • Beskrivelse

  • No fear, the new tights are here! Vores Define Seamless Tights har minimalt med sømme for at øge komforten og bevægelsesfriheden under din træning. Med sin brede elastik sidder de på plads og er utroligt bekvemme på benene.

    Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre miljøpåvirkning, fordi mængden af stofrester minimeres og der samlet set anvendes mindre stof.

    Disse tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Findes i flere farver. Match med overdel og sports-BH i samme kollektion for sammenhængende outfit.

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 10219-051
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    98.70kr (329kr)
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    25
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    224.25kr (299kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Pocket Tights Grey Melange
    35
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Grey Melange
    356.85kr (549kr)
    Nyhed!
    SOMMERUDSALG
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Dk Sand Wmn
    359.20kr (449kr)
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
    239.20kr (299kr)
    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    30
    M XS
    Define Seamless LS Crop Top White Wmn
    230.30kr (329kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    399.20kr (499kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    239.20kr (299kr)
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    25
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    224.25kr (299kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    98.70kr (329kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America