&noscript=1" /> Define Seamless Tights Jungle Green Wmn | Køb træningstøj på IC

ICIW Familien ser godt ud!

Define Seamless Tights Jungle Green Wmn

Sømløs træningstights med høj talje.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
499kr
Vælg størrelse
XS S M L XL
Fås i disse farver
  • Beskrivelse

  • No fear, the new tights are here! Vores Define Seamless Tights har minimalt med sømme for at øge komforten og bevægelsesfriheden under din træning. Med sin brede elastik sidder de på plads og er utroligt bekvemme på benene.

    Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre miljøpåvirkning, fordi mængden af stofrester minimeres og der samlet set anvendes mindre stof.

    Disse tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Findes i flere farver. Match med overdel og sports-BH i samme kollektion for sammenhængende outfit.

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 10219-051
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
    349kr
    Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
    349kr
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    349kr
    Nyhed!
    Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
    L M S XL XS XXL
    Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
    329kr
    Nyhed!
    Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
    L M S XL XS XXL
    Define Logo Seamless Tights Wmn Jungle green/Black
    549kr
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    329kr
    Nyhed!
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    329kr
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L S XL XS M
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    299kr
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    299kr
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Jungle Green
    L M S XL XS
    Ribbed Define Seamless Tights Wmn Jungle Green
    549kr

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    L M S XL XS
    Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
    349kr
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    L M XS
    Define Adjustable Sports Bra Light Grey
    329kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    L
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    329kr
    Nyhed!
    Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White
    L M S XL XS XXL
    Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White
    329kr

    Andre har også købt

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS XL
    Define Seamless Tights Black Wmn
    499kr
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    L S XL XS M
    Define Seamless Sports Bra Jungle Green
    299kr
    Nyhed!
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    L M S XL XS
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    329kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    L M S XL XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    299kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America