Define Seamless Tights Graphite Wmn | Køb træningstøj på ICIW.d
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Define Seamless Tights Graphite Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse

  • No fear, the new tights are here! Vores Define Seamless Tights har minimalt med sømme for at øge komforten og bevægelsesfriheden under din træning. Med sin brede elastik sidder de på plads og er utroligt bekvemme på benene.

    Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre miljøpåvirkning, fordi mængden af stofrester minimeres og der samlet set anvendes mindre stof.

    Disse tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Findes i flere farver. Match med overdel og sports-BH i samme kollektion for sammenhængende outfit.

    Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 10493-016
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Graphite
    349kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
    329kr
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    L M S XS
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    329kr
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    40
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
    199kr (329kr)
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    M S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    299kr

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Define Seamless Cropped T-shirt Pink Melange Wmn
    L M XS S
    Define Seamless Cropped T-shirt Pink Melange Wmn
    329kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    L M XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    329kr
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    M S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    299kr
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Blue Wmn
    449kr

    Andre har også købt

    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    499kr
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    M S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    299kr
    Define Seamless Sports Bra Black
    XS L M S
    Define Seamless Sports Bra Black
    299kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L XS M S
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    499kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America