&noscript=1" /> Define Seamless Tights Graphite Wmn | Køb træningstøj på ICIW.d

Define Seamless Tights Graphite Wmn

499kr

Sømløs træningstights med høj talje.

Valgt farve: Mørkegrå
Fås i disse farver
Define Seamless Tights Black Wmn
Define Seamless Tights Faded Violet Melange Wmn
Define Seamless Tights Graphite Wmn
Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
Define Seamless Tights Light Grey Wmn
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
XS S M L
Køb matchende produkt
Define Seamless Sports Bra Graphite
L M S XL XS
Define Seamless Sports Bra Graphite
299kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse XS på.


    No fear, the new tights are here! Vores Define Seamless Tights har minimalt med sømme for at øge komforten og bevægelsesfriheden under din træning. Med sin brede elastik sidder de på plads og er utroligt bekvemme på benene.

    Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre miljøpåvirkning, fordi mængden af stofrester minimeres og der samlet set anvendes mindre stof.

    Disse tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Findes i flere farver. Match med overdel og sports-BH i samme kollektion for sammenhængende outfit.
    Specifikationer
      Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Varenr: 10493-016
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse


    • No fear, the new tights are here! Vores Define Seamless Tights har minimalt med sømme for at øge komforten og bevægelsesfriheden under din træning. Med sin brede elastik sidder de på plads og er utroligt bekvemme på benene.

      Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen. Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre miljøpåvirkning, fordi mængden af stofrester minimeres og der samlet set anvendes mindre stof.

      Disse tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

      - 92% Nylon, 8% Spandex
      - God åndbarhed
      - Høj talje
      - ICIW-logo på hofte og på højre ben

      Findes i flere farver. Match med overdel og sports-BH i samme kollektion for sammenhængende outfit.
      Specifikationer
        Farve: Mørkegrå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Varenr: 10493-016
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Graphite
      L M S
      Define Cropped 1/4 Zip Graphite
      349kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
      L M
      Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      40
      L
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      199kr (329kr)
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Graphite
      L M S
      Define Cropped 1/4 Zip Graphite
      349kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
      L M
      Define Seamless Cropped T-shirt Graphite Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      40
      L
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      199kr (329kr)
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      329kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Graphite Wmn
      329kr
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
      23
      M S XS L
      Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
      229kr (299kr)
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      329kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America