Define Seamless Tights Daisy Blue

499kr

Sømløs træningstights med høj talje.

Valgt farve: Lyseblå
Fås i disse farver
Define Seamless Tights Black Wmn
Define Seamless Tights Black/Black
Define Seamless Tights Coral
Define Seamless Tights Daisy Blue
Define Seamless Tights Dusty Green
Define Seamless Tights Graphite Wmn
Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
Define Seamless Tights Rose
Define Seamless Tights Storm
Vælg størrelse
XS Überwachen Sie die Größe S Überwachen Sie die Größe M Kun få tilbage på lager! L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Nyhed!
Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
S XS M XL XXL L
Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
299kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse S på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben

    Specifikationer
      Farve: Lyseblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Varenr: 13081-199
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

      - 92% Nylon, 8% Spandex
      - God åndbarhed
      - Høj talje
      - ICIW-logo på hofte og på højre ben

      Specifikationer
        Farve: Lyseblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Varenr: 13081-199
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Køb looket

      Nyhed!
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Cropped 1/4 zip Daisy Blue
      349kr
      Nyhed!
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Biker Shorts Wmn Daisy Blue
      399kr
      Nyhed!
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Cropped T-shirt Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Daisy Blue
      329kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Daisy Blue
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S M XS L
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      XS M XL L S
      Define Seamless LS Crop Top Black Wmn
      329kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Nyhed!
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      S XS M XL XXL L
      Define Seamless Sports Bra Daisy Blue
      299kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America