Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green

549kr
Sømløse leggings med rynkedetalje bagpå. Høj talje.
Valgt farve: Mørkegrøn
Fås i disse farver
Define Seamless Scrunch Tights Black
Define Seamless Scrunch Tights Dusty Blue
Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
Vælg størrelse
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Genanvendte materialer
Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
XS M XL XXL L S
Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
349kr
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Genanvendte materialer

    Beklædningsgenstanden er helt eller delvis fremstillet af genanvendte materialer. Se specifikationerne for yderligere oplysninger. Ved at benytte genanvendte materialer, bruger vi ressourcer, som allerede er i omløb. Som en del af vores klimastrategi skal 80 % af alt materiale, der anvendes i vores produkter være genanvendte senest i 2025.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Genanvendte materialer

    Beklædningsgenstanden er helt eller delvis fremstillet af genanvendte materialer. Se specifikationerne for yderligere oplysninger. Ved at benytte genanvendte materialer, bruger vi ressourcer, som allerede er i omløb. Som en del af vores klimastrategi skal 80 % af alt materiale, der anvendes i vores produkter være genanvendte senest i 2025.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 179 cm og har størrelse S på.

    Sømløse leggings med rynkedetalje bagpå. Vores best seller – nu med rynkeeffekt! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

    Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

    - 92% Genanvendt Nylon, 8% Spandex
    - God åndbarhed
    - Høj talje
    - ICIW-logo på hofte og på højre ben
    - Rynkedetalje bagpå

    Specifikationer
      Farve: Mørkegrøn
      Genanvendte materialer: Ja
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Varenr: 13037-051
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Sømløse leggings med rynkedetalje bagpå. Vores best seller – nu med rynkeeffekt! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

      Define Seamless Tights har, ligesom de matchende produkter i kollektionen, vævede prikdetaljer i stoffet for at løfte designet. ICIW-logo på venstre hofte og diskret ICIW-logo nederst på højre ben. Høj talje for perfekt pasform.

      - 92% Genanvendt Nylon, 8% Spandex
      - God åndbarhed
      - Høj talje
      - ICIW-logo på hofte og på højre ben
      - Rynkedetalje bagpå

      Specifikationer
        Farve: Mørkegrøn
        Genanvendte materialer: Ja
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Varenr: 13037-051
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      XL L XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      349kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      XXL L S XS M XL
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      449kr
      Nyhed!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Jungle Green
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      XS M XL XXL L S
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tights Mid Waist Jungle Green
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Jungle Green
      499kr

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      M XL L S XS
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Jungle Green
      349kr
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      L S XS M XL
      Define Cropped 1/4 Zip Jungle Green
      349kr
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      XL L XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Jungle Green
      349kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      XXL L S XS M XL
      Define Seamless Pocket Biker Shorts Jungle Green
      449kr
      Nyhed!
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Pocket Shorts Wmn Jungle Green
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      XS M XL XXL L S
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      M XL XXL L S XS
      Define Seamless Scrunch Tights Jungle Green
      549kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Nyhed!
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tights Mid Waist Jungle Green
      L S XS M XL XXL
      Define Seamless Tights Mid Waist Jungle Green
      499kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      XS M XL XXL L S
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      S XS M XL L
      Define Seamless Scrunch Tights Black
      549kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      XS M XL XXL L S
      Define Seamless Scrunch Sports Bra Jungle Green
      349kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom