Define Seamless Logo Tights Wmn Sand/White

549kr

Sømløs træningstights med logobånd. Højtalje og fuld længde.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
Define Seamless Logo Tights Wmn Black/Dk Grey
Define Seamless Logo Tights Wmn Blush
Define Seamless Logo Tights Wmn Graphite/Black
Define Seamless Logo Tights Wmn Jungle green/Black
Define Seamless Logo Tights Wmn Light Grey
Define Seamless Logo Tights Wmn Powder Blue
Define Seamless Logo Tights Wmn Sand/White
Vælg størrelse
XS Kun få tilbage på lager! S Kun få tilbage på lager! M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Genanvendte materialer
Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
L XS XL XXL
Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
329kr
Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

Tekniske forhold
  • Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse S på.

    Kundefavorit Define Seamless er her med et opdateret logodesign! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

    - SWEATTECH & handel; teknologi
    - ICIW logo elastikbånd i taljen med silikone stribe på indersiden for perfekt pasform
    - 4-vejs stræk
    - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
    - Høj talje < br />- Fuld længde

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Genanvendte materialer: Ja
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
      Varenr: 11834-224
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Kundefavorit Define Seamless er her med et opdateret logodesign! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Med tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver, bliver Define Seamless din foretrukne kollektion af træningstøj til de fleste typer af træning.

      - SWEATTECH & handel; teknologi
      - ICIW logo elastikbånd i taljen med silikone stribe på indersiden for perfekt pasform
      - 4-vejs stræk
      - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
      - Høj talje < br />- Fuld længde

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Genanvendte materialer: Ja
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
        Varenr: 11834-224
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
      L XS XL XXL
      Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
      329kr

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
      L XS XL XXL
      Define Seamless Logo Sports Bra Sand/White
      329kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      S M XS
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      S L XS
      Define Seamless Tights Grey Melange Wmn
      499kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Logo Tights Wmn Powder Blue
      XL L XXL
      Define Seamless Logo Tights Wmn Powder Blue
      549kr
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      L
      Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
      549kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      L S M XS
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom