&noscript=1" /> Define Seamless Cropped T-shirt Taupe Melange Wmn | Køb træning
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Define Seamless Cropped T-shirt Taupe Melange Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseXSML
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • En Crop Top med det hele og lidt til! Den her trøje sidder fantastisk på kroppen, har en skøn elastik og et clean design. Smarte detaljer i stoffet giver endnu et løft! Tøjet har den nyeste seamless-teknologi og firevejsstretch der ikke bare forbedrer pasformen og kvaliteten, men også din bevægelsesfrihed under træningen.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter en mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Der anvendes mindre stof samlet set. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen og fnulrer ikke.

    - God åndbarhed
    - 66% Nylon, 27% Polyester, 7%Spandex
    - ICANIWILL-logo
    - Firevejsstretch

    Match med tights og sports-BH i samme kollektion for det perfekte outfit.

    Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Beige
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 66% Nylon, 27% Polyester 7% Spandex
      Varenr: 11009-154
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    30
    L
    Define Cropped 1/4 Zip Taupe
    244.30kr (349kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    35
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    356.85kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Sports Bra Taupe Melange
    30
    L XS
    Define Seamless Sports Bra Taupe Melange
    209.30kr (299kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Taupe Melange Wmn
    40
    L
    Define Seamless Tights Taupe Melange Wmn
    299.40kr (499kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Pocket Tights Grey Melange
    35
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Grey Melange
    356.85kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    239.20kr (299kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    98.70kr (329kr)
    SOMMERUDSALG
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Dark Sand Wmn
    439.20kr (549kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    399.20kr (499kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    35
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Taupe Melange
    356.85kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    70
    L M
    Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
    98.70kr (329kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    30
    L M S XS
    Define Seamless Tights Graphite Wmn
    349.30kr (499kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America