ICIW Seamless Sport Bra Camo Dusty Pink
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 11.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Camo Seamless Sports Bra Dusty Pink

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXS
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Camo Seamless Sports Bra Dk Green
MørkegrønCamoMønstrede
Camo Seamless Sports Bra Dk Grey
MørkegråCamoMønstrede
  • Beskrivelse
  • Hvad ville ICANIWILL have været uden camouflage? Ja, det var det spørgsmål, vi stillede os, da vi udviklede den nyeste Seamless-kollektion. Vi har derfor integreret en sofistikeret, strikket camouflage i vores nye Seamless-tøj. Materialet har firevejs-stretch og er lavet med den nyeste seamless-teknologi, der gør tøjet let, hurtigtørrende og holdbart.

    Seamless-produktionen har ud over komfort, funktionalitet, design og pasform også en mindre indvirkning på det globale miljø, da mængden af ??spild i produktionen minimeres.

    - Camouflageprint
    - Detaljer i mesh
    - 57 % Nylon, 35 % Polyester, 8 % Sandex
    - Strikket logo i ribkanten

    Modellen er 170 cm høj og er iført størrelse S.

    Fås i flere farver. Match med tights i samme serie for et komplet outfit.

    Modellen på billedet er 166 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Camo , Mønstrede , Pink
      Laundry: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Materialer: 57% Nylon, 35% Polyester, 8% Spandex
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 10362-085
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America