Ribbed Define Seamless Sports Bra Desert Sand

299kr / 229kr

Sport-bh i ribbet sømløs materiale. Let støtte.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
Ribbed Define Seamless Sports Bra Black
Ribbed Define Seamless Sports Bra Bright Orange
Ribbed Define Seamless Sports Bra Dark Sand
Ribbed Define Seamless Sports Bra Desert Sand
Ribbed Define Seamless Sports Bra Jungle Green
Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
Ribbed Define Seamless Sports Bra Pale Blue
Ribbed Define Seamless Sports Bra Sand
Ribbed Define Seamless Sports Bra Smokey Blue
Ribbed Define Seamless Sports Bra Spring Green
Vælg størrelse
XS Kun få tilbage på lager!
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
L S XS M XL
Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
549kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 168 cm og har størrelse S på.

    Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

    - 4-vejs strækmateriale med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - Strækbart og holdbart materiale
    - ICIW-logo
    - SWEATTECH™
    - Udtageligt fyld
    - Lav støtte

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 11885-234
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

      - 4-vejs strækmateriale med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
      - Strækbart og holdbart materiale
      - ICIW-logo
      - SWEATTECH™
      - Udtageligt fyld
      - Lav støtte

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
        Støtte: Let støtte
        Varenr: 11885-234
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
      34
      L
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
      229kr (349kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
      34
      L XL
      Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
      229kr (349kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
      34
      L S M XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
      229kr (349kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      549kr

      Køb looket

      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
      34
      L
      Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Desert Sand
      229kr (349kr)
      Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
      34
      L XL
      Define Cropped 1/4 Zip Desert Sand
      229kr (349kr)
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
      34
      L S M XS
      Define Cropped Adjustable Long Sleeve Desert Sand
      229kr (349kr)
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      549kr

      Andre har også købt

      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      549kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      329kr
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      56
      L S M XS
      Ribbed Define Seamless Biker Shorts Cloudy Violet Wmn
      199kr (449kr)
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      43
      S M XS L
      Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn
      229kr (399kr)
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      M XS L S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      40
      L
      Define Seamless LS Crop Top Jungle Green Wmn
      199kr (329kr)

      Andre har også købt

      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      L S XS M XL
      Ribbed Define Seamless Tights Wmn Desert Sand
      549kr
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      329kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America