&noscript=1" /> Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange | Køb træningstøj på ICIW.d

Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange

299kr / 179kr

Sportsbh i seamlessmateriale med mesh i ryggen. Let støtte.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
Queen Mesh Sports Bra Navy Melange
Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
Queen Mesh Sports Bra Solid Black
Queen Mesh Sports Bra Taupe
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
L Kun få tilbage på lager!
Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse XS på.

    Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - 4-way stretch material
    - ICIW logo foran
    - Stor åndbarhed
    - Hurtigtørrende egenskaber
    - 360° bevægelsesfrihed
    - Udtagelige indlæg
    - Let støtte

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 10768-126
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

      Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

      Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

      - 4-way stretch material
      - ICIW logo foran
      - Stor åndbarhed
      - Hurtigtørrende egenskaber
      - 360° bevægelsesfrihed
      - Udtagelige indlæg
      - Let støtte

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Støtte: Let støtte
        Varenr: 10768-126
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Andre har også købt

      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      179kr (299kr)
      Queen Shorts Lt Grey Melange Wmn
      L XS
      Queen Shorts Lt Grey Melange Wmn
      349kr
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Powder Blue Melange
      L XS
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Powder Blue Melange
      449kr
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Powder Blue Melange
      349kr
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Khaki Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Seamless Biker Shorts Khaki Melange
      449kr
      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      L M S XS
      Queen Mesh Icon Sports Bra Khaki Melange
      349kr

      Andre har også købt

      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      40
      L S XS
      Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
      179kr (299kr)
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      40
      L
      Queen Mesh Sports Bra Solid Black
      179kr (299kr)
      Queen Shorts Lt Grey Melange Wmn
      L XS
      Queen Shorts Lt Grey Melange Wmn
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America