Queen Mesh Sports Bra Solid Black | Køb træningstøj på ICIW.dk
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 11.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Queen Mesh Sports Bra Solid Black

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
Queen Mesh Sports Bra Burgundy Melange
Mørkerød
Queen Mesh Sports Bra Dk Teal Melange
Mørkeblå
Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange
Mørkegrå
Queen Mesh Sports Bra Grey Melange
Mørkegrå
Queen Mesh Sports Bra Khaki Melange
Beige
Queen Mesh Sports Bra Lavender Melange
Lilla
Queen Mesh Sports Bra Mint Melange
Lysgrøn
Queen Mesh Sports Bra Navy Melange
Mørkeblå
Queen Mesh Sports Bra Neon Orange
Orange
Queen Mesh Sports Bra Pink Melange
Pink
Queen Mesh Sports Bra Powder Blue Melange Wmn
Lyseblå
Queen Mesh Sports Bra Sky Blue Melange
Lyseblå
Queen Mesh Sports Bra Solid Black
Sort
Queen Mesh Sports Bra Taupe
Lysegrå
Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
Brun
Queen Mesh Sports Bra Teal Melange v2
Turkis
  • Beskrivelse
  • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - 4-way stretch material
    - ICIW logo foran
    - Stor åndbarhed
    - Hurtigtørrende egenskaber
    - 360° bevægelsesfrihed
    - Udtagelige indlæg
    - Medium støtte

    Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Sort
      Laundry: Wash in maximum 40°C. Do not use softener when washing. Do not tumble dry. Wash with similar colours.
      Materialer: 90% Polyamide, 10% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 10381-001
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Anmeldelser

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America