ICIW Seamless Sport Bra Graphite Melange
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Queen Mesh Sports Bra Graphite Melange

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Hils på dronningen! Queen Mesh er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Med det ultrabehagelige seamless-materiale, det stilfulde og utroligt fleksible mesh-mønser og den fremragende pasform er dette tøj musthaves til din træning.

    Tøjet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch, der giver en utrolig bevægelsesfrihed til at træne så optimalt som muligt. Det holdbare materiale bevarer farven, selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Materialet transporterer effektivt sved væk og tørrer hurtigt. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Kollektionen fås i flere farver, så du finder helt sikkert din favorit.

    - 4-way stretch material
    - ICIW logo foran
    - Stor åndbarhed
    - Hurtigtørrende egenskaber
    - 360° bevægelsesfrihed
    - Udtagelige indlæg
    - Let støtte

    Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: ICIW-462
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Queen Mesh 7/8 Tights Graphite Melange Wmn
    XS
    Queen Mesh 7/8 Tights Graphite Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
    349kr
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Seamless Biker Shorts Graphite Melange
    449kr
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    549kr
    Queen Shorts Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Shorts Graphite Melange Wmn
    349kr

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Icon Sports Bra Graphite Melange
    349kr
    Queen Mesh Sports Bra Taupe
    L M XS
    Queen Mesh Sports Bra Taupe
    299kr
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    L M S XS
    Queen Mesh Sports Bra Teak Melange
    299kr

    Andre har også købt

    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Graphite Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Tights Navy Melange Wmn
    L S XS
    Queen Mesh Tights Navy Melange Wmn
    549kr
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    L M S
    Queen Mesh Sports Bra Solid Black
    299kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America