Ombre Seamless Sports Bra Red | Køb træningstøj på ICIW.dk
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Ombre Seamless Sports Bra Red

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSL
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Vores Ombre-kollektion består af matchende sæt med tights, BH’er og overdele. Det behagelige seamless-materiale skaber sammen med smarte detaljer og heftige ombrefarver et perfekt outfit som gør, at du føler dig fri og godt tilpas under træningen, og som får dig til at skille dig ud fra mængden.

    Stoffet er fremstillet med den nyeste seamless-teknologi, og materialet har firevejsstretch hvilket giver en utrolig fleksibilitet, alt sammen for at din træning skal blive så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, beholder sin farve selv efter mange ture i vaskemaskinen, og fnulrer ikke. Materialet borttransporterer effektivt sved og tørrer derfor hurtigt. Med minimale sømme og en god pasform hjælper tøjet dig med at forbedre din præstation under træningen. 360 graders bevægelsesfrihed og letvægtsmateriale gør sports-BH'en perfekt til træningsformer, hvor du skal være fleksibel.

    Derudover har produktionen af seamless-produkter mindre indflydelse på det globale miljø, ved at mængden af stofrester minimeres. Dermed mindskes behovet for bomuld, uld og andre naturlige råmaterialer. Sports-BH'en har bryderryg og elastik nederst. Partier i stoffet er ribbede for bedre pasform og for at løfte designet. Vatteringen i skålene kan tages ud. Funktionsmaterialet gør, at BH'en har en god åndbarhed, samt at du kan holde dig afkølet under træningen.

    - Vattering i skålene som kan tages ud
    - God åndbarhed
    - 48% Polyamid, 45% Polyester, 7% Spandex
    - Medium støtte

    Findes i flere farver. Match med andet tøj i serien for et komplet outfit.

    Modellen på billedet er 172 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Lys rød
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 10638-019
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange
    33
    S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Jungle Green Melange
    199kr (299kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
    33
    S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Navy Melange
    199kr (299kr)
    Ombre Seamless Sports Bra Ocean Blue
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Ocean Blue
    299kr
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Perfection Pink
    299kr

    Andre har også købt

    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Graphite Melange
    299kr
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    L M XS
    Ombre Seamless LS Crop Top Ocean Blue Wmn
    329kr
    Ombre Seamless Sports Bra Grey
    L M S XS
    Ombre Seamless Sports Bra Grey
    299kr
    Ombre Seamless Sports Bra Purple
    33
    L XS
    Ombre Seamless Sports Bra Purple
    199kr (299kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America