&noscript=1" /> Nombre Seamless Sports Bra Dk Teal Melange | Køb træningstøj på

Nombre Seamless Sports Bra Dk Teal Melange

349kr

Seamless sportsbh. Medium støtte.

Valgt farve: Mørkeblå
Fås i disse farver
Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
Nombre Seamless Sports Bra Dk Teal Melange
Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
XS S M Kun få tilbage på lager! L
Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse S på.

    Nombre-kollektionen er fremstillet med den sidste nye, sømløse teknologi, og materialet kan strækkes i fire retninger, hvilket giver en utrolig fleksibilitet og alt sammen medvirker til at gøre din workout så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, det bevarer farven selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

    Hvis du er fan af Ombre-kollektionen, er du heldig, for denne her er i samme materiale, men ensfarvet.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - ICIW logo foran
    - strækker i 4 retninger
    - Flotte strikdetaljer
    - 48 % polyamide, 45 % polyester, 7 % spandex
    - Aftagelige skåle
    - Medium støtte

    Specifikationer
      Farve: Mørkeblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 11854-105
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Nombre-kollektionen er fremstillet med den sidste nye, sømløse teknologi, og materialet kan strækkes i fire retninger, hvilket giver en utrolig fleksibilitet og alt sammen medvirker til at gøre din workout så god som muligt. Det holdbare materiale er let at vedligeholde, det bevarer farven selv efter mange ture i vaskemaskinen, og det fnulrer ikke. Med få sømme og en god pasform hjælper disse tights dig med at forbedre din træningsindsats. Bevægelsesfriheden på 360 grader og letvægtsmaterialet gør, at tightsene er perfekte til træning, hvor du skal være smidig.

      Hvis du er fan af Ombre-kollektionen, er du heldig, for denne her er i samme materiale, men ensfarvet.

      - SWEATTECH™ teknologi
      - ICIW logo foran
      - strækker i 4 retninger
      - Flotte strikdetaljer
      - 48 % polyamide, 45 % polyester, 7 % spandex
      - Aftagelige skåle
      - Medium støtte

      Specifikationer
        Farve: Mørkeblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Spandex
        Støtte: Medium støtte
        Varenr: 11854-105
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Andre har også købt

      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      399kr
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      349kr
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      349kr
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      349kr
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Black Melange
      L M
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Black Melange
      399kr
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Black Melange
      349kr
      Nombre Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      L
      Nombre Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      599kr
      Nyhed!
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      L M S XS
      Rush Seamless Tights Wmn Lt Grey Melange
      599kr

      Andre har også købt

      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless LS Crop Top Wmn Dk Teal Melange
      399kr
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Black Melange
      349kr
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless T-shirt Wmn Dk Teal Melange
      349kr
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      L M S XS
      Nombre Seamless Sports Bra Lt Grey Melange
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America