Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange

299kr

Sømløs sportsbh med krydsede bånd på ryggen. Medium støtte.

Valgt farve: Mørkegrå
Fås i disse farver
Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
Evolution Seamless Sports Bra Grey Melange
Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
Vælg størrelse
XS S L
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Kollektionen Evolution er skabt til dig for at hjælpe med at udvikle din træning. Gå på banen i sømløs teknologisk tekstil, høj talje og et hurtigttørrende materiale med behandlingen SWEATTECH&trade, udviklet af os. Udvikling på alle fronter og altid!

    - teknologien SWEATTECH&trade
    - ICIW logo med refleks
    - 4-vejs stretch
    - Flot design bagpå
    - Aftagelige indlæg
    - Medium støtte

    Specifikationer
      Farve: Mørkegrå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
      Varenr: 11843-026
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Kollektionen Evolution er skabt til dig for at hjælpe med at udvikle din træning. Gå på banen i sømløs teknologisk tekstil, høj talje og et hurtigttørrende materiale med behandlingen SWEATTECH&trade, udviklet af os. Udvikling på alle fronter og altid!

      - teknologien SWEATTECH&trade
      - ICIW logo med refleks
      - 4-vejs stretch
      - Flot design bagpå
      - Aftagelige indlæg
      - Medium støtte

      Specifikationer
        Farve: Mørkegrå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide, 45% Polyester, 7% Elastane
        Varenr: 11843-026
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      L XS S
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      299kr
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      549kr
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      S M XS
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      349kr
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      S XS M XL L
      Ribbed Define Seamless Tights Black Wmn
      549kr
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      M XS L S
      Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
      399kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      L XS S
      Evolution Seamless Sports Bra Green Melange
      299kr
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      L XS
      Evolution Seamless Sports Bra Navy Melange
      299kr
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      XS
      Evolution Seamless Tights Wmn Green Melange
      549kr
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      S M XS
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America