&noscript=1" /> Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn | Køb træningstøj på I
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Dynamic Seamless Sports Bra Deep Red Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseSM
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Dynamic-kollektionen er fremstillet ved hjælp af den nyeste seamless-teknologi, og kollektionen består af toppe, crop toppe, sports-BH'er og tights i klare farver med både fine og funktionelle detaljer i mesh.

    - Mesh-detaljer giver øget ventilation
    - Justerbare, krydsende skulderstropper
    - Sølvfarvet ICIW-logo på brystet
    - 4-vejs stretch giver maksimal komfort
    - Udtagelige indlæg
    - Vaskevejledning er vævet ind i stoffet på indersiden
    - Fremstillet med minimalt spild (fordel ved sømløst tøj)
    - Medium støtte

    Fås i flere farver. Tjek resten af Dynamic-kollektionen for at få et matchende sæt.

    Modellen på billedet er 160 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Lys rød
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 90% Polyamide, 10% Elastane
      Støtte: Medium støtte
      Varenr: 10278-089
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    30
    XS
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    384.30kr (549kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    384.30kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    40
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    329.40kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    30
    XS
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    384.30kr (549kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    30
    XS
    Dynamic Seamless Tights Deep Red Wmn
    384.30kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    30
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Black Wmn
    384.30kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    40
    L M S XS
    Dynamic Seamless Tights Graphite Melange Wmn
    329.40kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    60
    L M S XS
    Queen Mesh Tights Grey Melange Wmn
    219.60kr (549kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America