Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue

329kr

Sømløs sportsbh med justerbare skulderstropper. Høj støtte.

Valgt farve: Mørkeblå
Fås i disse farver
Divine Seamless Sports Bra Black
Divine Seamless Sports Bra Mystic Blue
Vælg størrelse
XS
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Stor støtte

    Sports-bh'en har stor støtte. Passer til højintense aktiviteter.

    Justerbare skulderstropper

    Beklædningsgenstanden har justerbare skulderstropper, så du kan justere den til den perfekte pasform.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

    Formstøbte skåle

    Bh'en har formstøbte skåle for bedst mulige pasform. Skålene giver god støtte uden at begrænse din bevægelsesfrihed.

Tekniske forhold
  • Seamless

    Seamless er teknisk set en strikkemetode, der anvendes i produktionsøjemed. I modsætning til "cut and sew" indebærer seamless, at tøjet rundstrikkes direkte i en maskine og sidenhen færdiggøres ved, at man skærer dele af beklædningsgenstanden ud for at lave ærmer og åbninger, og bagefter syr den sammen. Det betyder, at en færdig seamless-beklædningsgenstand kan have sømme, men mange færre end et konventionelt fremstillet stykke tøj efter "cut and sew"-metoden.

    Strikketeknikken seamless har undergået en enorm udvikling inden for de seneste 5-10 år og gør det i dag muligt at levere flere typer tekniske og ydelsesfremmende fordele såsom kompression, ventilation, fleksibilitet, mindre friktion og færre ubekvemme syninger. Udover designet og de tekniske funktioner medfører seamless-produktionen også mindre spild af tekstil, for i stedet for at skære dele ud til beklædningsgenstanden af et større tøjstykke, så strikkes seamless-tøjet direkte til sit endelige formål.

    Ved at ændre garn eller garnets sammensætning, og den måde man behandler det på, kan man opnå et hav af forskellige kombinationer af stretch, taktilitet, design og pasform.

    Sweattech

    Vores egenudviklede Sweattech™-formel er designet til at transportere fugt og sved væk fra kroppen til stofoverfladen, hvor det fordamper. Dette giver dig mulighed for at holde dig tør og komfortabel under din træning.

    Stor støtte

    Sports-bh'en har stor støtte. Passer til højintense aktiviteter.

    Justerbare skulderstropper

    Beklædningsgenstanden har justerbare skulderstropper, så du kan justere den til den perfekte pasform.

    Firevejs stræk

    Materialet er strækbart både lodret og vandret, hvilket giver en fantastisk fleksibilitet og elasticitet. Det giver mulighed for fuld bevægelse for at gøre din træning så god som muligt.

    Formstøbte skåle

    Bh'en har formstøbte skåle for bedst mulige pasform. Skålene giver god støtte uden at begrænse din bevægelsesfrihed.

  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

    Feel divine. Denne kollektion vil blive din go-to for alle situationer, lige fra højintensive træningspas til afslappede gåture. Både sports-bh'en og leggingsene følger og fremhæver dine kurver, og giver dig samtidig god støtte i din hverdag.

    - SWEATTECH™-teknologi
    - Reflekterende ICIW-logo
    - 4-vejs stretch
    - 48 % polyamid, 45 % polyester, 7 % elastan
    - Justerbare stropper bagpå
    - Formstøbte skåle
    - Høj niveau af support

    Specifikationer
      Farve: Mørkeblå
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 48% Polyamide 45% Polyester 7% Elastane
      Støtte: Høj støtte
      Varenr: 11123-165
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




    • Beskrivelse

    • Feel divine. Denne kollektion vil blive din go-to for alle situationer, lige fra højintensive træningspas til afslappede gåture. Både sports-bh'en og leggingsene følger og fremhæver dine kurver, og giver dig samtidig god støtte i din hverdag.

      - SWEATTECH™-teknologi
      - Reflekterende ICIW-logo
      - 4-vejs stretch
      - 48 % polyamid, 45 % polyester, 7 % elastan
      - Justerbare stropper bagpå
      - Formstøbte skåle
      - Høj niveau af support

      Specifikationer
        Farve: Mørkeblå
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 48% Polyamide 45% Polyester 7% Elastane
        Støtte: Høj støtte
        Varenr: 11123-165
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsæson og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling. Ved køb over 500 DKK gælder gratis fragt.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtfirma som ved levering af din ordre. Læs mere her.




      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Andre har også købt

      Divine Seamless Sports Bra Black
      XS
      Divine Seamless Sports Bra Black
      329kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Smash Dress Sky Blue
      M XL L S XS
      Smash Dress Sky Blue
      549kr
      Classic Sports Bra Tank Black
      M XL L S XS
      Classic Sports Bra Tank Black
      399kr
      Classic Sports Bra Black
      L XL M XS
      Classic Sports Bra Black
      349kr
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      M XS L S
      Define Seamless LS Crop Top White Wmn
      329kr
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      M L S
      Scrunch Seamless Shorts Black Wmn
      349kr
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      L XL M XS
      Define Seamless Cropped T-shirt White Wmn
      329kr

      Andre har også købt

      Divine Seamless Sports Bra Black
      XS
      Divine Seamless Sports Bra Black
      329kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S L XS M XL
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Smash Dress Sky Blue
      M XL L S XS
      Smash Dress Sky Blue
      549kr
      Classic Sports Bra Tank Black
      M XL L S XS
      Classic Sports Bra Tank Black
      399kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom