Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black | Køb træningstøj på IC
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Deluxe Seamless Stripe Sports bra Black

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSMLXL
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Når kun det bedste er godt nok. Deluxe Seamless-kollektionen er fremstillet i Portugal af det mest eksklusive garn på markedet. Det superbløde materiale, som kan strækkes i alle 4 retninger, har kontrastfulde refleksdetaljer ved kanterne og giver dig naturligvis fuld bevægelighed, uanset hvilken opgave eller træningsform, du står overfor.

    - SWEATTECH™ teknologi
    - Kontraststribe ved taljekanten
    - ICIW strikket logo
    - ICIW logo i refleks
    - strækbart i alle 4 retninger
    - 92% polyamid 8% elastan
    - Let støtte

    Modellen på billedet er 177 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Polyamide 8% Elastane
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 11172-001
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Deluxe Seamless Tank Top Black
    L XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top Black
    329kr
    Deluxe Seamless Tank Top White
    L XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top White
    329kr

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    549kr
    Deluxe Seamless Tank Top White
    L XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top White
    329kr
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    L XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    279kr
    Deluxe Seamless Tank Top Black
    L XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top Black
    329kr

    Andre har også købt

    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    L XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Sports bra Army Green
    279kr
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    XL XS
    Deluxe Seamless Stripe Tights Army Green
    549kr
    Deluxe Seamless Tank Top White
    L XL XS
    Deluxe Seamless Tank Top White
    329kr
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Bikers Black Wmn
    399kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America