&noscript=1" /> Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige | Køb træningstø

Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige

299kr

Sømløs sports-bh i et unikt batikmønster. Let understøttelse.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Dark Greige
Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Vælg størrelse
XS L Kun få tilbage på lager!
Køb matchende produkt
Genanvendte materialer
Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
L M S XS
Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
349kr
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse S på.

    Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

    - God åndbarhed
    - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
    - ICIW-logo på brystet og på ryggen
    - Udtagelig vattering i skålene
    - Unikt batikmønster - ikke to stykker er ens!

    Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 11894-235
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Beskrivelse

    • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

      - God åndbarhed
      - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
      - ICIW-logo på brystet og på ryggen
      - Udtagelig vattering i skålene
      - Unikt batikmønster - ikke to stykker er ens!

      Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Recycled Nylon, 8% Spandex
        Støtte: Let støtte
        Varenr: 11894-235
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Anmeldelser

      ICIW Familien ser godt ud!

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L XS M S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      XS S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L M S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      L M
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      549kr

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Tie dye Black
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Urban Blue
      349kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      L XS M S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Black
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      XS S
      Define Seamless Tie Dye Sports Bra Urban Blue
      299kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      L M S XS
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Black
      549kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      L M
      Define Seamless Tie Dye Tights Wmn Urban Blue
      549kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      L M S XL XS
      Define Seamless Sports Bra Jungle Green
      299kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L M S XS
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra White
      L M S XS
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr

      Andre har også købt

      Define Seamless Tights Black Wmn
      L M S XS XL
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L XL XS M S
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      L M S XL XS
      Define Seamless Cropped T-shirt Black Wmn
      329kr
      Genanvendte materialer
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      L M S XS
      Define Seamless LS Shoulder Top Dark Greige
      349kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Russia
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America