&noscript=1" /> Define Seamless Sports Bra Sage Melange | Køb træningstøj på IC
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

ICIW Familien ser godt ud!

Define Seamless Sports Bra Sage Melange

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

SOMMERUDSALG
Størrelseguide
Vælg størrelseXSSL
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    Med sin brede elastik nederst og sit stretchmateriale sidder sports-BH'en på plads og får en god pasform. Smarte detaljer i stoffet med ICIW-logo på brystet og i ryggen. Bryderryg og dobbelte skulderstropper giver smart design.

    - God åndbarhed
    - ICIW-logo på brystet og på ryggen
    - Udtagelig vattering i skålene

    Findes i flere farver. Match med tights eller overdel i samme kollektion for det perfekte outfit.

    Modellen på billedet er 163 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Lysgrøn
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 53%Nylon 41%Polyester 6%Spandex
      Støtte: Let støtte
      Varenr: 11253-174
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Køb looket

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    30
    L XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Sage Melange Wmn
    230.30kr (329kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Sage Melange Wmn
    35
    L M XS
    Define Seamless Tights Sage Melange Wmn
    324.35kr (499kr)

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    SOMMERUDSALG
    Define Adjustable Sports Bra Pink Melange
    20
    L M S XS
    Define Adjustable Sports Bra Pink Melange
    263.20kr (329kr)
    Nyhed!
    SOMMERUDSALG
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    20
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    239.20kr (299kr)
    Define Seamless Pocket Tights Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Pocket Tights Black
    439.20kr (549kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless LS Crop Top Lemon Melange Wmn
    20
    L XS
    Define Seamless LS Crop Top Lemon Melange Wmn
    263.20kr (329kr)

    Andre har også købt

    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Sage Melange Wmn
    35
    L M XS
    Define Seamless Tights Sage Melange Wmn
    324.35kr (499kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Tights Black Wmn
    20
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    399.20kr (499kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Sports Bra Black
    20
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Black
    239.20kr (299kr)
    SOMMERUDSALG
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    30
    S XS
    Define Seamless Sports Bra Graphite
    209.30kr (299kr)

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America