Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White

329kr / 199kr

Sømløs sportsbh med logobånd. Medium støtte.

Valgt farve: Beige
Fås i disse farver
Define Logo Seamless Sports Bra Black/Dk Grey
Define Logo Seamless Sports Bra Blush
Define Logo Seamless Sports Bra Graphite/Black
Define Logo Seamless Sports Bra Jungle green/Black
Define Logo Seamless Sports Bra Light Grey
Define Logo Seamless Sports Bra Powder Blue
Define Logo Seamless Sports Bra Sand/White
Vælg størrelse
XS S M L XL XXL
ruler
SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSMLXLXXL
Waist (C)56-6262-6868-7474-8080-8686-92
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105105-111111-117
Thigh47-5050-5353-5656-5959-6262-65
Inseam to floor (E)76,57879,5818283
Chest (B)75-8181-8787-9393-9999-105105-111
Arm length (A)545657,5596061





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Køb matchende produkt
Genanvendte materialer
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
46
XS M XL XXL L S
Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
299kr (549kr)
Tekniske forhold
Tekniske forhold
  • Beskrivelse
  • Levering
  • Modellen på billedet er 173 cm og har størrelse S på.

    Kundefavorit Define Seamless er her med et opdateret logodesign! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

    - SWEATTECH & handel; teknologi
    - ICIW logo elastikbånd i taljen
    - 4-vejs stræk
    - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
    - Medium støtte

    Specifikationer
      Farve: Beige
      Genanvendte materialer: Ja
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
      Varenr: 11829-224
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

      Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



    • Beskrivelse

    • Kundefavorit Define Seamless er her med et opdateret logodesign! Define Seamless er en af vores mest populære kollektioner, og det it’kan man godt forstå. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Leggings, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til den bedste kollektion af træningstøj til mange forskellige typer træninger.

      - SWEATTECH & handel; teknologi
      - ICIW logo elastikbånd i taljen
      - 4-vejs stræk
      - 92% genanvendt Nylon, 8% Spandex
      - Medium støtte

      Specifikationer
        Farve: Beige
        Genanvendte materialer: Ja
        Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
        Materialer: 92% Recycled Nylon 8% Spandex
        Varenr: 11829-224
      • Levering

      • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

        Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

        Vi tilbyder returnering inden for 365 dage og gratis ombytning. En returnering uden ombytning til et nyt produkt koster 49 DKK. Returneringer sendes gennem samme fragtmand som din ordre.



      ICIW Familien ser godt ud!

      Anmeldelser

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      46
      XS M XL XXL L S
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      299kr (549kr)

      Køb looket

      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      46
      XS M XL XXL L S
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      299kr (549kr)

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      46
      XS M XL XXL L S
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      299kr (549kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr
      Define Seamless Pocket Tights Black
      M XL L S XS
      Define Seamless Pocket Tights Black
      549kr
      Define Seamless Sports Bra White
      S M XS L
      Define Seamless Sports Bra White
      299kr
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
      499kr
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      L S XS M XL
      Define Seamless Tights Graphite Wmn
      499kr

      Andre har også købt

      Genanvendte materialer
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      46
      XS M XL XXL L S
      Define Logo Seamless Tights Wmn Sand/White
      299kr (549kr)
      Define Seamless Tights Black Wmn
      M XL L S XS
      Define Seamless Tights Black Wmn
      499kr
      Define Seamless Sports Bra Black
      L S XS M XL
      Define Seamless Sports Bra Black
      299kr
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      M XL L S XS
      Define Seamless Sports Bra Graphite
      299kr

      Are you in the right place?

      • Åland
      • Argentina
      • Armenia
      • Australia
      • Austria
      • Belgium
      • Bosnia-Herzegovina
      • Brazil
      • Brunei
      • Bulgaria
      • Canada
      • Chile
      • China
      • Colombia
      • Costa Rica
      • Croatia
      • Cyprus
      • Czech Republic
      • Denmark
      • Dominica
      • Egypt
      • Estonia
      • Faroe Islands
      • Finland
      • France
      • Germany
      • Gibraltar
      • Greece
      • Hong Kong
      • Hungary
      • Iceland
      • India
      • Indonesia
      • Ireland
      • Israel
      • Italy
      • Kenya
      • Kuwait
      • Latvia
      • Lithuania
      • Luxembourg
      • Malaysia
      • Malta
      • Moldova
      • Monaco
      • Montenegro
      • Netherlands
      • New Zealand
      • Norway
      • Philippines
      • Poland
      • Portugal
      • Puerto Rico
      • Qatar
      • Reunion
      • Romania
      • Saudi Arabia
      • Serbia
      • Singapore
      • Slovakia
      • Slovenia
      • South Africa
      • Spain
      • Sverige
      • Switzerland
      • Taiwan
      • Thailand
      • Turkey
      • Ukraine
      • United Arab Emirates
      • United Kingdom
      • United States of America