&noscript=1" /> Scrunch Seamless Shorts Black Wmn | Køb træningstøj på ICIW.dk

ICIW Familien ser godt ud!

Scrunch Seamless Shorts Black Wmn

Cykelshorts med lomme og rynkedetalje.

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
349kr
Vælg størrelse
XS S M L
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Din yndlings scrunch-stil, nu sømløs! Med scrunch-effekten på bagdelen fremhæver du dine former. Materialet er blødt og behageligt på kroppen, og shortsene har en god åndbarhed. Hvad mere kan du ønske dig fra dit træningstøj?!

    -Scrunch-strikket teknologi, der fremhæver dine former, mens du holder dig tør med vores SWEATTECH™-teknologi
    -Minimalt spild i produktionen grundet den sømløse strikning
    -SWEATTECH™-teknologi
    -Flatterende design, der fremhæver dine former
    -ICIW-logo på hoften
    -4-vejs stræk for fuld 360° bevægelsesfrihed
    -Højtaljet for en perfekt pasforme

    Modellen på billedet er 174 cm og har størrelse S på.

  • Specifikationer
    • Farve: Sort
      Laundry: Vaskes ved minimum 40°C. Tåler ikke skyllemiddel. Tåler ikke tørretumbler. Vaskes sammen med lignende farver.
      Materialer: 90% Polyamide, 10% Spandex
      Pasform: Stramtsiddende
      Varenr: 11260-001
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    ICIW Familien ser godt ud!

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Scrunch V-Shape Tights Anthracite Wmn
    L XL XXL M S XS
    Scrunch V-Shape Tights Anthracite Wmn
    599kr
    Scrunch Sports Bra Anthracite Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch Sports Bra Anthracite Wmn
    349kr
    Scrunch Seamless Shorts Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Scrunch Seamless Shorts Graphite Melange Wmn
    349kr
    Scrunch V-shape Tie Shorts Black Wmn
    L M S XL XS
    Scrunch V-shape Tie Shorts Black Wmn
    449kr

    Andre har også købt

    Scrunch Seamless Tights Black
    L M S XS
    Scrunch Seamless Tights Black
    549kr
    Scrunch Tights Black Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch Tights Black Wmn
    549kr
    Scrunch Seamless Shorts Graphite Melange Wmn
    L M S XS
    Scrunch Seamless Shorts Graphite Melange Wmn
    349kr
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    L M S XL XS XXL
    Scrunch V-Shape Tights Black Wmn
    599kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America