Define Ribbed Biker Shorts Light Grey Wmn | Køb træningstøj på
  • Gratis levering ved køb over 369DKK
  • Sikker betaling
  • Over 70.000 anmeldelser
  • 365 dage åbent køb

Ribbed Define Seamless Biker Shorts Light Grey Wmn

SIZE GUIDE SEAMLESS

*
Follow any special guidelines that you might find on the product page
*This is a general size guide for all our seamless products
*
Read our sports bra guide here.




Seamless Women (cm)
XSSML
Waist (C)56-6262-6868-7474-80
Lower Hip (D)81-8787-9393-9999-105
Thigh47-5050-5353-5656-59
Inseam to floor (E)76,57879,581
Chest (B)75-8181-8787-9393-99
Arm length (A)545657,559





We know that every body is unique and that people have different opinions about how a garment should fit. This is a general size guide for all our seamless garments for women. Since the fit differs depending on material, we ask you to read the specific recommendations on each product page. If there's no special recommendation on the specific product, use this guide or choose the size you normally wear and choose size based on your largest measurement.

Størrelseguide
Vælg størrelseXSSML
Varer bestilt inden kl. 13.00 sendes samme dag!
Fås i disse farver
  • Beskrivelse
  • Du har efterspurgt det, vi har leveret det. Vores mest populære kollektion, Define Seamless, fås nu i en ribbet version. Det sømløse materiale er blødt, elastisk og fleksibelt, hvilket resulterer i et stykke tøj med stor bevægelighed og pasform. Tights, sports-bh'er og toppe i flere trendy farver gør Define Seamless til en uundværlig serie af træningstøj til mange forskellige typer træning.

    - 4-vejs strækmateriale med den nyeste sømløse teknologi, der øger bevægelsesfriheden under din træning
    - Strækbart og holdbart materiale
    - ICIW-logo på venstre hofte og strikket diskret logo på højre ben
    - SWEATTECH™
    - Høj talje for perfekt pasform
    - 20 cm skridtlængde

    Modellen på billedet er 170 cm og har størrelse XS på.

  • Specifikationer
    • Farve: Lysegrå
      Længde (cm): 20 cm
      Materialer: 92% Nylon, 8% Spandex
      Pasform: Stramtsiddende
      Varenr: 11768-004
    • Levering
    • Vores ambition er at sende din ordre så hurtigt som muligt. Hvis du bestiller din ordre inden kl. 13.00, sendes den samme dag! Husk at leveringstider kan være længere i perioder med højsalg og helligdage. Ved kassen kan du se præcis hvilke priser og leveringsmetoder der gælder for din ordre.

      Priserne i vores webshop er inklusive moms. Forsendelsesomkostningerne lægges til prisen og betales af kunden. Forsendelsesomkostningerne meddeles ved bestilling.

    • Hjælpe?
    • Ofte stillede spørgsmål
      Om os
      Kontakt os

    Shop the look

    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    299kr
    Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Light Grey Wmn
    549kr

    Anmeldelser

    Bestsellere

    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    L M S XS
    Define Seamless Sports Bra Light Grey
    299kr
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Tights Cloudy Violet Wmn
    549kr
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Cropped T-shirt Grey Melange Wmn
    329kr
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Taupe
    L M S XS
    Define Cropped 1/4 Zip Adjustable Taupe
    349kr

    Andre har også købt

    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Sports Bra Light Grey
    299kr
    Define Seamless Tights Black Wmn
    L M S XS
    Define Seamless Tights Black Wmn
    499kr
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
    L M S XS
    Ribbed Define Seamless Biker Shorts Black Wmn
    449kr
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    L XS M S
    Define Seamless Tights Jungle Green Wmn
    499kr

    Are you in the right place?

    • Åland
    • Argentina
    • Armenia
    • Australia
    • Austria
    • Belgium
    • Bosnia-Herzegovina
    • Brazil
    • Brunei
    • Bulgaria
    • Canada
    • Chile
    • China
    • Colombia
    • Costa Rica
    • Croatia
    • Cyprus
    • Czech Republic
    • Denmark
    • Dominica
    • Egypt
    • Estonia
    • Faroe Islands
    • Finland
    • France
    • Germany
    • Gibraltar
    • Greece
    • Hong Kong
    • Hungary
    • Iceland
    • India
    • Indonesia
    • Ireland
    • Israel
    • Italy
    • Kenya
    • Kuwait
    • Latvia
    • Lithuania
    • Luxembourg
    • Malaysia
    • Malta
    • Moldova
    • Monaco
    • Montenegro
    • Netherlands
    • New Zealand
    • Norway
    • Philippines
    • Poland
    • Portugal
    • Puerto Rico
    • Qatar
    • Reunion
    • Romania
    • Russia
    • Saudi Arabia
    • Serbia
    • Singapore
    • Slovakia
    • Slovenia
    • South Africa
    • Spain
    • Sverige
    • Switzerland
    • Taiwan
    • Thailand
    • Turkey
    • Ukraine
    • United Arab Emirates
    • United Kingdom
    • United States of America